MÉDIÁ O NÁS

TV MARKÍZA - TELERÁNO

Z redakcie TV Markíza sme dostali veľmi milé pozvanie do predvianočného Telerána. Živé vysielanie sa konalo dňa 20. decembra 2022, jeho záznam si môžete pozrieť tu po kliknutí na video.
Celé Teleráno si môžete pozrieť v archíve TV Markíza.

INTEREZ SK

Indonézsky ostrov Bali láka čoraz viac aj Slovákov. Niet sa čomu čudovať. Ponúka nádherné pláže, unikátnu prírodu, množstvo zaujímavých aktivít a život, ktorý je odlišný od toho, ktorý poznáme tu u nás. Už necelý rok žije na Bali aj táto slovenská rodina. Emily a Peter najprv predali svoj dom na vidieku, kde si nevedeli zvyknúť a vrátili sa do Bratislavy. Odtiaľ ale ich kroky smerovali na exotický ostrov, ktorý je prezývaný aj tropickým rajom. V rozhovore s Emily Parker sa dozviete aj:

  • ako vyzeral ich odchod na Bali;
  • v čom sa líšia miestni ľudia od Slovákov;
  • aké sú náklady na život na Bali;
  • ktoré veci sú tu lacnejšie ako u nás;
  • ako vyzerá ich bežný deň na Bali;
  • ako im tento ostrov zmenil život

STARTITUP

  • Emília a Peter Parkerovci sa rozhodli odísť zo Slovenska za naše hranice

  • Teraz si užívajú spokojný život na tropickom ostrove

Emília Parker je 46-ročná Slovenka mama troch detí a tiež partnerka takmer o jednu generáciu mladšieho muža Petra. Stala sa profesionálnou inštruktorkou power jogy a tvrdí, že sa aj napriek jej veku cíti, ako keby mala ešte len pred tridsiatkou. Aj preto si stále plní sny, o čom svedčí aj fakt, že sa s Petrom presťahovali do Indonézie, konkrétne na exotický ostrov Bali.

Čo vás prilákalo práve na Bali? Kde ste predtým žili?
Bali bolo našou vysnívanou krajinou a verím, že aj mnohých z vás. Je len málo krajín, kde nájdete takú rozmanitú a krásnu prírodu. Pláže s bielym a čiernym pieskom, oceán s podmorským svetom, vodopády, ryžové políčka, palmové lesy, banánovníky, sopky, k tomu nezvyčajná kultúra, jedlo a vždy usmievaví obyvatelia robia z tohto ostrova jedinečné miesto na Zemi.

Časopis EVA

„Zbalím si všetky svoje veci a odídem žiť niekam k moru!“ Kto z nás po zlom dni v práci už tieto slová nahlas vyriekol? Ak by však malo prísť na lámanie chleba, asi by sme cúvli. Odvaha a odhodlanie nechýbali Slovenke Emily Parker, ktorá sa s rodinou rozhodla zameniť všedný život za tropickú rozprávku.

Milovníčka jogy a jej manžel túžili po životnej zmene dlhšie, no stále ich niečo brzdilo. Najprv práca, potom narodenie syna a aj keď by sa výhovorka našla vždy, jedného dňa si povedali: kedy, ak nie dnes. „Uvedomili sme si, že sme voľní, nič nás tu nedrží a kedykoľvek sa môžeme vrátiť. Predali sme náš domček na juhu Slovenska, prišli do Bratislavy a začali plánovať svoje dobrodružstvo,“ spomína na prvé odvážne kroky Emily.
 
Ostrov v Indonézii bol dlho ich snom a už krátko po príchode sa tu cítili ako doma. Dnes sú v raji už viac ako 6 mesiacov a za ten čas si tu našli veľa priateľov, ktorí ich o miestnom živote veľa naučili.

QUEENDOM MAGAZINE

Odísť zo Slovenska? Zažili ste aj vy nutkavú potrebu po návrate z dovolenky, zbaliť sa a nadobro odísť? Pláž, more, slnko, teplo, sloboda, nepoznané miesta, iní ľudia, jedlo… Ale potom prišiel záblesk reality, povinností a odvaha ostala kdesi v oblakoch? Ale aké by to bolo, zbaliť sa a začať odznova?

…šialené, vzrušujúce, náročné, obdivuhodné, slobodné?

Zážitok na celý život, pre tých, ktorým odvaha nechýba a plnia si svoje životné sny. Taká je aj Slovenka Emily Parker s manželom a synom a ich inšpiratívny príbeh a odchod zo Slovenska na ostrov Bohov, na Bali.

Čo bolo najväčšie dobrodružstvo tvojho života?
Vždy som bola srdcom dobrodruh a som rada, že v tomto ideme s manželom na “jednej vlne” a práve teraz spoločne prežívame to najväčšie dobrodružstvo : )