Predali sme dom a odišli na Bali

Je 22.mája 2022, pravé poludnie. Ležím na lehátku, na jednej z našich obľúbených pláží a píšem tento článok. Predo mnou scenéria ako z filmu. Nekonečný oceán, vlny, slnko, piesok, bazén a v ňom moji dvaja chlapi. Všade navôkol usmiaty ľudia a neskutočná pohoda.
Sme na Bali a uplynuli takmer dva mesiace od nášho pristátia na tomto ostrove bohov.
Pred pár dňami sme oslávili prvé výročie našej svadby a keby mi niekto vtedy povedal, že ho budem oslavovať na Bali, tak by som sa asi neveriacky usmiala : ) Pred rokom bolo totižto všetko inak….

Bývali sme rok v novopostavenom dome, v malej dedinke na juhu Slovenska. Bol to náš splnený sen a aby sme ho dosiahli, manžel mal dve práce naraz, keďže ja som bola v tom čase na materskej dovolenke.
Po presťahovaní si ponechal už iba jedno zamestnanie, aby mohol tráviť viac času s nami a spoločne si tak užívali dom.

A tu nastal čas na splnenie nášho ďaľšieho sna.

Už dosť dlho som sa pohrávala s myšlienkou založiť si vlastný blog. Milujem písať, vkladať myšlienky prostredníctvom slov na papier. Mojou vášňou je aj joga a macramé.
Peťo má tiež tvorivého ducha a bol to práve jeho nápad, pripojiť k blogu maličký eshop s našimi výrobkami.

Začiatkom minulého roka som absolvovala niekoľkomesačný kurz, kde som sa naučila založiť blog od A po Z, lepšie “pričuchla” ku content marketingu a copywritingu.

Bola to neskutočná jazda ale stála za to!

No priznám sa že s mnohými technikáliami mi pomohol práve on. Predsa je len v tomto smere zdatnejší. Vytvorenie celého eshopu bola prakticky jeho práca, ja som dodala iba fotografie a popis : )

A tak uzreli svetlo sveta prvé články, ebook zdarma, online kurz a prvé výrobky pre vás a vaše deti.

blog ebook zdarma podnikanie z plaze

DO VÝROBKOV SME VKLADALI NAŠE SRDCIA, ABY SME POTEŠILI TIE VAŠE.

V domčeku na dedine bolo fajn. Tešili sme sa vášmu záujmu o naše výrobky a tvorenie nám zaberalo väčšinu dňa, no stále nás to ťahalo naspäť do Bratislavy. Bývali sme tam šesť rokov, Kubik sa tam narodil a vyrastal prvé dva roky. Vždy keď sme tam išli, museli sme navštíviť ihriská, kde sa hrával. Veru ťažko sa mu odchádzalo a keď sa tam presťahovala aj jedna z dcér, bolo rozhodnuté.  Našli sme si byt presne v tej istej časti, kde aj predtým a v tom istom činžiaku, kde bývala dcéra Nina spolu s priateľom.
Predali sme domček a vrátili sa do hlavného mesta.

december 2021 pariz

Stretávali sme sa každý deň. Striedavo sme sa starali o Kubika a našich troch psíkov, chodili na výlety, spoločne varili, smiali sa a tvorili. Strávili sme tam päť mesiacov a na tie spoločné chvíle nikdy nezabudnem : ) Dokonca aj druhá dcéra, cestovateľka Peťa sa ku nám z Prahy načas vrátila.

Prišiel december a my sme si splnili náš ďaľší sen, výlet do Paríža.

A bola to práve Peťa, ktorá nám v jeden večer hovorí: „MAMI A ČO BALI?!“ Vtedy sme si spomenuli na ďaľší z našich snov. Bali bolo našou vysnívanou krajinou a verím, že aj mnohích z vás.
Túžili sme sa tam pozrieť ešte pred narodením Kubíka, spoznať tamojších ľudí, ich kultúru, jogu.

Vo chvíli ako to vyslovila, mi v hlave preblyslo: TOTO NIE JE NÁHODA, TO ANI NÁHODOU.“
Sen z minulosti, ktorý sme mali, no strach a obavy o malého drobca, ho potlačili do úzadia. Pritom deti to znášajú častokrát lepšie ako my dospeláci.

Cestovanie, spoznávanie nového prostredia a ľudí, sú veľmi prospešnými podnetmi pre ich rozvoj.

V tú noc nevedel ani jeden z nás zaspať. Mysleli sme na to isté. Možno nebola náhoda, že sme predali dom a všetok nábytok. Boli tu však aj iné náhody a znamenia, ktorým sme dovtedy neprikladali veľký význam, no odrazu nám to začalo dávať zmysel.

ZAPADLO TO DO SEBA AKO MOZAIKA A NÁŠ NOČNÝ ROZHOVOR VŠETKO ZMENIL.

Ráno sme vstali a hovoríme: “IDEME NA BALI!“
A Kubi vykríkol: “ČOŽEEEE?!” Nemal poňatia, kde to je ale podvedome tušil, že to bude veľká výprava. Niečo, čo ešte nezažil.

nastenka snov

Od toho dňa sme sa rozprávali o Bali každučký deň.
Ukázali sme mu kde vlastne ideme, čo tam všetko je, akí ľudia tam žijú. Najviac ho zaujímalo kadiaľ poletíme, oceán, či tam budú deti a hračky : )

Po jednom z takých rozhovorov vytiahol papier s pastelkami a o necelú hodinu visel na nástenke snov obrázok našej rodiny na Bali.

Pri pohaľade na jeho rúčky, keď lepili obrázok na stenu som si pomyslela:
“UŽ IBA KÔLI TOMUTO OKAMIHU TO MUSÍ VYJSŤ. AJ KEBY TO MALO BYŤ IBA NA CHVÍĽU, NA PÁR DNÍ. ZA TÚ RADOSŤ V JEHO OČKÁCH TO STOJÍ!“

A tak sme začali s intenzívnymi prípravami. Napísali sme si zoznam, čo všetko bude potrebné vybaviť a zariadiť. Informácie sme čerpali z rôznych zdrojov, googlili, brázdili internetom. Predsa je len iné ak idú na dlhší pobyt ľudia bez detí a iné ak idete s dieťaťom.
Priznávam, že nie je vôbec jednoduché urobiť takéto rozhodnutie a ak sa pýtate, či sme ani na okamih nezaváhali, tak vám poviem „ÁNO“.

Boli dni, keď sme váhali, zvažovali všetky možné PRE a PROTI, hovorili si, či naozaj “ideme do toho”, či to nie je unáhlené. 
No potom si hovoríme: “KEDY AK NIE TERAZ? Sme voľní, nič nás tu nedrží a kedykoľvek sa môžeme vrátiť. Dcéry sú už dospelé, každá má svoje záujmy a keď budú chcieť, prídu za nami. Načo čakať na AŽ NIEKEDY?!“
Veď cestovanie a zážitky sú to najlepšie, čo môžeme deťom ukázať  a dať. Žiadne bohatstvo sveta sa im nevyrovná.

VIDIEŤ BALI, BOL NÁŠ SEN A SNY SÚ NA TO, ABY SA NIELEN SNÍVALI ALE AJ ŽILI.

O pár dní na to začala vojna na Ukrajine a bola posledným znamením, že naše rozhodnutie bolo správne. Od tej chvíle sme ani raz nezapochybovali. Dokončili sme vaše posledné objednávky, celé know-how odovzdali kamarátke Betke, ktorá ho šíri ďalej pod menom KLOAMACRAMADE, rozlúčili sa s najbližšími a „nasadli na cestu do neznáma“. Ak vás zaujíma, čo všetko na nej zažívame, stačí nám zachovať priazeň. 

BALI NÁS ZATIAĽ BAVÍ !

A kde budeme o polroka, o rok? To nikto nevie, ani my sami : )
Teraz vieme len jedno…sme vďační za minulosť, za ľudí ktorích sme spoznali. Každý z vás bol pre nás svojim spôsobom dar, aj keď to možno netušíte. Máme radosť z toho, čo momentálne prežívame. Nové prostredie, nové kamarátstva, nové výzvy.
A budúcnosť? Do nej hľadíme s pokorou a rešpektom, no zároveň sa tešíme na nové dobrodružtvá, ktoré nám prinesie do cesty.

Všetky naše poznatky a skúsenosti sme vložili do ebooku BALÍME NA BALI, ktorý vám aj spolu s praktickým Cestovným Checklistom pomôže na ceste na tento čarokrásny ostrov.

emily parker ebook balime na bali

ebook

BALÍME NA BALI

Ako si krok za krokom splniť svoj sen

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *